Girişimci Kadınlar-12 Nisan 2015 15:25 Logolu-Girişimci Kadınlar 12 Nisan 2015 (3) Full view

Girişimci Kadınlar-12 Nisan 2015 15:25

Ayşe Sine Serbes’in başarı öyküsü…

TRT Haber, yine büyük ilgiyle izlenecek bir programı izleyicileriyle buluşturuyor: Girişimci Kadınlar…

Şenay Akay’ın sunduğu programda, her hafta başarılı farklı bir kadın girişimcinin hikayesi ekranlara geliyor. Programda kadın girişimcilerin, bulundukları sektörler içerisinde, iş hayatına başladıkları günden itibaren yaşadıkları sorunlar ve bu sorunları nasıl aştıkları da yer alıyor.

Girişimci kadınlar programının bu haftaki konuğu Ayşe Sine Serbes…
Ayşe hanım Mersin’de doğmuş fakat, babası ilkokul öğretmeni olduğundan Anadolu’yu yöre yöre, şehir şehir gezmiş. Lise yıllarında Güzel sanatlara meyleden yönü, okul yokluğundan törpülenince resim yapma hevesi kursağında kalmış. Sürekli okul ve arkadaş değiştirmesi ilkokul ve lise tahsilini olumsuz etkilese de, o yüksek tahsili için üniversite kapısını ikinci denemesinde aralamayı başarmış. Yüksek tahsili sonrası, keşke Araç yıkama işi mobil olsa yani bizler yıkamacıya değil de, yıkayıcı gelebilse diye düşünmüş.

Fakat araç yıkama işinde suyun şart olması, onu su kullanmadan yıkama işini geliştirmesi yönünde harekete geçirmiş. En sonunda sıvamış kolları, “başlamak başarmanın, yarısıdır diyerek koyulmuş işe. Nerden ve nasıl başlamış peki, İşte bu sorularımızı bu hafta “Girişimci Kadınlar” programında cevaplıyor Ayşe Sine Serbes hanım.

Şenay Akay’ın sunduğu Girişimci Kadınlar yeni bölümüyle 12 Nisan Pazar 15.25’te TRT Haber’de…


Leave a comment