Girişimci Kadınlar-17 Mayıs 2015 15:20 Logolu-Girişimci Kadınları 19 Nisan 2015 Sibel Türker (2) Full view

Girişimci Kadınlar-17 Mayıs 2015 15:20

Kendisine ait mutfağında kişiye özel alkali yemekler üreten Miyase Bülbül’ün başarı öyküsü…

TRT Haber, yine büyük ilgiyle izlenecek bir programı izleyicileriyle buluşturuyor: Girişimci Kadınlar…

Şenay Akay’ın sunduğu programda, her hafta başarılı farklı bir kadın girişimcinin hikayesi ekranlara geliyor. Programda kadın girişimcilerin, bulundukları sektörler içerisinde, iş hayatına başladıkları günden itibaren yaşadıkları sorunlar ve bu sorunları nasıl aştıkları da yer alıyor.

Girişimci kadınlar programının bu haftaki konuğu Miyase Bülbül…
26 Temmuz 1959 yılında doğan Miyase Bülbül, ilk ve orta eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra 1976 yılında Gazi Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazandı. 1980 yılında lisans eğitimini tamamlayan Miyase Bülbül, 1981 yılında Türk Hava Yolları’nda başladığı profesyonel kariyerini 1987 yılında I.T.T. Yellow Pages’ de Tele Marketing Müdürü olarak devam ettirmiş.

1991 yılına kadar I.T.T. Yellow Pages’te Batı Karadeniz, İç Anadolu ve Güney Anadolu Tele Marketing Satış Müdürü görevlerinde bulunmuş. 1991 yılında Sabah Medya Grubu’nda Reklam Yöneticisi olarak çalışmaya başlayan Bülbül 1997 yılına kadar Sabah Medya Grubu’nda Sabah gazetesi Reklam Müdürlüğü, ATV Genel Müdürlüğü, Medi Grup Genel Müdürlüğü gibi çeşitli üst düzey yönetici pozisyonlarında görev almış. Şu an kendisine ait mutfağında kişiye özel alkali yemekler üretmekte. Miyase hanımın Gıda üzerine kitapları bulunmakta. Miyase Bülbül’ün başarı öyküsü 17 Mayıs Pazar 15.20’de Girişimci Kadınlar’da…


Leave a comment