Girişimci Kadınlar-3 Mayıs 2015 15:25 Logolu-Girişimci Kadınlar 3 Mayıs 2015 Kudret Livaoğlu (3) Full view

Girişimci Kadınlar-3 Mayıs 2015 15:25

Çevreye ve doğaya zararları dokunmayan krem, bulaşık deterjanı, diş macunu gibi birçok ürünü piyasaya sunan Kudret Livaoğlu’nun başarı öyküsü…

TRT Haber, yine büyük ilgiyle izlenecek bir programı izleyicileriyle buluşturuyor: Girişimci Kadınlar…

Şenay Akay’ın sunduğu programda, her hafta başarılı farklı bir kadın girişimcinin hikayesi ekranlara geliyor. Programda kadın girişimcilerin, bulundukları sektörler içerisinde, iş hayatına başladıkları günden itibaren yaşadıkları sorunlar ve bu sorunları nasıl aştıkları da yer alıyor.

Girişimci kadınlar programının bu haftaki konuğu Kudret Livaoğlu.
1975 yılında Rize’de dünyaya geldi. Altı kardeşin en küçüğü Kudret Hanım, ilkokul 3. Sınıfa kadar köyde okudu. 4. Sınıfta İstanbul’a yerleştiler. Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden 1998 de mezun olduktan sonra Gebze İleri Teknoloji Enstitüsü’nde İşletme (MBA) yüksek lisansını 2001 yılında tamamladı.

Üniversite arkadaşıyla birlikte hayatımızdaki zararlı kimyasallar üzerine araştırma yapmaya karar verdiler. 2 yıl boyunca literatür araştırması yaptılar. Zararlı kimyasallardan korunma yöntemleriyle ilgili olarak “Sağlıklı Hayat” isimli kitabı yayımlandı.

Kudret Hanım kitabından sonra çevreye ve doğaya zararları dokunmayan krem, bulaşık deterjanı, diş macunu gibi birçok ürün üretti. Kudret Livaoğlu’nun başarı öyküsü 3 Mayıs Pazar 15.25’te Girişimci Kadınlar’da…


Leave a comment