Gladyatör (Gladiator) Filmi-3 Mayıs 2015 22:45 Logolu-Gladyatör Filmi Fotoğrafları (4) Full view

Gladyatör (Gladiator) Filmi-3 Mayıs 2015 22:45

General Maximus’un imparatorluk içerisinde yükselmesi karşısında kıskançlığa kapılan tahtın varisi Commodus, general ile ailesinin derhal öldürülmesi emrini çıkarır. Ölümden zor kurtulan Maximus’u artık kölelik yaşamı beklemektedir. Arenaya gönderilerek orada bir gladyatör olarak eğitilir. Yıllar sonra Roma’ya geri döndüğünde tek bir amacı vardır. Yeni İmparator Commodus’u öldürerek karısıyla oğlunun katledilmesinin intikamını almak…

Maximus arenalarda geçen yılları boyunca çok önemli bir gerçeği öğrenmiştir. İmparatorun gücü ne kadar fazla olursa olsun halkın iradesi ondan çok daha güçlüdür ve intikamını alabilmenin tek yolu imparatorluğun en büyük kahramanı olabilmekten geçmektedir.

Roma’daki büyük Colloseum Arenası’nın tam ortasında durmakta olan Romalı gladyatör, bakışları imparatorun locasına dikilmiş halde kararı beklemektedir. Yaşamın ve ölümün gücünü elinde bulunduran imparatorun baş parmağı havaya kalkmış durumdadır. Ucunun aşağıya dönmesiyle birlikte imparatorluğun acımasız yasaları işleyecek ve yendiği rakibini öldürmesi için gladyatöre gerekli sinyali vermiş olacaktır.

En İyi Erkek Oyuncu (Russell Crowe), En İyi Film, En İyi Kostüm, En İyi Görsel Efekt ve En İyi Ses olmak üzere toplam 5 dalda Oscar alan ve vizyonda gişe rekorları kıran film, Richard Harris gibi emektar oyuncuları da bünyesinde barındırıyor.

Yapım Yılı : 2000
Yönetmen : Ridley Scott
Türü : Aksiyon / Macera / Dram
Oyuncular : Russell Crowe, Joaquin Phoenix, Connie Nielsen, Oliver Reed, Richard Harris


Leave a comment