Gündüz Gece-10 Ekim 2015 23:00 Logolu-Gündüz Gece Programı Sunucusu Kürşat (2) Full view

Gündüz Gece-10 Ekim 2015 23:00

BURSA’NIN UFAK TEFEK TAŞLARI GÜNDÜZ GECE’DE

Gündüz Gece, buram buram memleket kokan bölümleriyle ekrandaki yerini alıyor. Gündüz Gece bu hafta yeşilin memleketi Bursa’dan izleyici karşısına çıkacak.

Halk müziğinin güçlü yorumcusu Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, Anadolu’nun doğallığını koruyan köşelerinden özlenen görüntülerle izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Gündüz Gece, bu hafta izleyicilerine yemyeşil manzarasıyla Bursa’dan renkli görüntüler sunacak. Kürşat bu hafta soluğu Bursa Gölyazı köyünde alacak. Ağlayan Çınar olarak bilinen ve yedi yüz yıllık bir tarihe sahip olan çınar ağacının hikâyesi, Gündüz Gece ile ekrana taşınacak. Programda göçmen teyzelerin mantı tarifi de yer alacak. Bursa’nın benzersiz lezzetlerini tadan Kürşat, Bursa ipeğinin yapılış öyküsünü yerinde gözlemleyecek. Kürşat ayrıca Bursa yöresine ait türkülerle izleyicilere keyif dolu bir program sunacak.

Türkiye’yi köşe bucak gezip, gizli kalmış güzellikleri gün yüzüne çıkaran Gündüz Gece, yöresel yaşamlardan kesitler, türkülere konu olan efsaneler, lezzetli yemekler, bölge halkıyla sıcacık sohbetleri Kanal 7 ekranlarında izleyicisine ulaştıracak.

Anadolu esintilerini ve Anadolu insanının içtenliğini en keyifli şekilde bünyesinde barındıran ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 23:00’te Kanal 7’de…


Leave a comment