Gündüz Gece-11 Haziran 2016 15:00 Logolu-Gündüz Gece Kanal 7 (2) Full view

Gündüz Gece-11 Haziran 2016 15:00

GÜNDÜZ GECE MOSTAR KÖPRÜSÜ’NDE
Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece bu hafta izleyicileri ülke sınırlarını aşarak Bosna Hersek’e götürüyor.
Her hafta başka bir yeri keşfe çıkaran Kürşat bu hafta; sokaklarında hala Osmanlı izlerini taşıyan Balkan ülkesi, Bosna Hersek’i ekrana taşıyor. Bosna dendiğinde ilk akla gelen tarihi yapı Mostar Köprüsü’nün eşsiz manzarası ve yapılma aşmasında yaşananların hikâyesi izleyicilere aktarılıyor. Ayrıca, içerisinde el yapımı ve yöresel hediyelik eşyaların bulunduğu Mostar’ın tarihi ve sevimli çarşısı gezdirilirken, Neretva Nehri’nin doğası ve berrak görüntüsü Gündüz Gece’de.
Sahip olduğu tarihi geçmiş itibariyle, kültür olarak Türklere çok benzeyen sıcakkanlı ve misafirperver Bosnalılar; Kürşat’ı evlerinde konuk ederek, samimi sohbetleri ile meşhur lezzetlerinden Boşnak böreği ve köftesinin tariflerini izleyicilerle paylaşıyorlar.
Farklı kültürlerin ve yaşamların yansıtıldığı Kürşat’ın keyifli sunumu ile hayat bulan Gündüz Gece Ramazan boyunca her Cumartesi 15:00’te Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment