Gündüz Gece-12 Aralık 2015 23:00 Logolu-Gündüz Gece Programı Sunucusu Kürşat (2) Full view

Gündüz Gece-12 Aralık 2015 23:00

NEŞET ERTAŞ MÜZESİNDEN RENKLİ GÖRÜNTÜLER GÜNDÜZ GECE’DE

Anadolu’yu karış karış gezen ‘Gündüz Gece’ ekibi bu hafta, İç Anadolu’nun Orta Kızılırmak bölümünde yer alan Kırşehir’den izleyici karşısına çıkacak. Kırşehir’in Yenidoğanlar köyünden ve Seyfe gölünden de eşsiz görüntüler Gündüz Gece ile ekrana taşınacak.

Halk müziğinin güçlü yorumcusu Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, bu hafta izleyicilerine, binlerce yıldır çeşitli uygarlıklara sahne olan Kırşehir’den renkli görüntüler sunacak. Kürşat’ın bu haftaki ilk durağı Yenidoğanlar köyü olacak. Programda, köylülerle şeker pancarı hasatı üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirilecek. Kürşat ünlü halk ozanı Neşet Ertaş’ın müzesinden ilgi çekici görüntüleri izleyicisine aktaracak. Dünyada nesilleri azalan flamingo kuşlarının konakladığı bir yer olan Seyfe gölünden muazzam görüntüler Gündüz Gece’de olacak. Kürşat’ın yöredeki gençlerle olan geleneksel halayı programa renk katacak.

Türkiye’yi köşe bucak gezip, gizli kalmış güzellikleri gün yüzüne çıkaran Gündüz Gece, yöresel yaşamlardan kesitler, türkülere konu olan efsaneler, lezzetli yemekler, bölge halkıyla sıcacık sohbetleri Kanal 7 ekranlarında izleyicisine ulaştıracak.

Anadolu esintilerini ve Anadolu insanının içtenliğini en keyifli şekilde bünyesinde barındıran ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 23:00’te Kanal 7’de


Leave a comment