Gündüz Gece-13 Şubat 2016 23:00 Logolu-Gündüz Gece Kanal 7 Full view

Gündüz Gece-13 Şubat 2016 23:00

GÜNDÜZ GECE EGE’NİN İNCİSİ URLA’DA
Anadolu kültürünü tüm yönleriyle ekrana taşıyan Gündüz Gece, buram buram memleket kokan yeni bölümleriyle ekrandaki yerini alıyor. Kürşat, bu hafta İzmir’in incisi Urla’yı keşfe çıkacak.
Halk müziğinin güçlü yorumcusu Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, Anadolu’nun doğallığını koruyan köşelerinden özlenen görüntüleri, izleyici karşısına çıkarmaya devam ediyor. Gündüz Gece bu hafta rotasını, antikçağdan bu yana birçok uygarlığın yaşadığı, tarihi taş evleri ve güzel sahilleri ile kendisine hayran bırakan İzmir’in Urla İlçesi’ne çevirecek.
Tarihi dokusu, temiz havası ve verimli toprakları ile her türlü sebzenin yetiştiği Urla’da yöre halkıyla yapılan keyifli sohbetler Gündüz Gece’de izleyicilerle buluşacak. Yöre hanımları Urla’nın meşhur lezzetlerinin tarifini verirken, sebze yetiştiriciliği konusunda deneyimlerini anlatacaklar. Urla’ya özgü ceviz büyüklüğünde üzümler, zeytin çeşitleri ve deniz ürünleri Gündüz Gece’de olacak.
Ayrıca programda, Kürşat’ın seslendireceği Ege Türküleri Cumartesi gecesine renk katacak.
Anadolu esintilerini ve Anadolu insanının içtenliğinin yansıdığı, Kürşat’ın keyifli sunumu ile hayat bulan Gündüz Gece her Cumartesi 23:00’te Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment