Gündüz Gece-14 Mayıs 2016 23:00 Logolu-Gündüz Gece Kanal 7 Full view

Gündüz Gece-14 Mayıs 2016 23:00

GÖYNÜK’ÜN MEŞHUR OSMANLI KONAKLARI
Anadolu kültürünü tüm yönleriyle ekrana taşıyan Gündüz Gece’nin bu haftaki durağı yıllar boyu birçok medeniyetin yaşadığı ve Osmanlının izlerini günümüze kadar koruyan Bolu’nun Göynük ilçesi olacak.
Halk müziğinin güçlü yorumcusu Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece bu hafta, Anadolu yaşamını ve kültürünü en güzel şekilde yansıtan Göynük ziyaret edilecek. Arnavut kaldırımlı dar sokakları ile kasabanın içinden geçen derelerin muhteşem manzarası ve tabiatı ekranlara gelecek. Günümüzde butik otel olarak kullanılan en az 150 yıllık konaklarda, hala yaşatılan Osmanlı gelenekleri ve adetleri gösterilecek.
Ayrıca Kürşat, aşçıları ile ünlü Bolu’nun lezzetli yemeklerinden; güveçte sarma, bombay fasulyesi ve keşli cevizli eriştenin yapımını ve püf noktalarını Göynüklü Ustaların sunumuyla ekrana taşıyacak.
Programda Göynük’ün küçük çarşısında yer alan sevimli dükkanlarında satılan el işi oyma tahta kaşıkları ve yöresel ürünleri Gündüz Gece’de olacak.
Anadolu esintilerini ve Anadolu insanının içtenliğinin yansıdığı, Kürşat’ın keyifli sunumu ile hayat bulan Gündüz Gece her Cumartesi 23:00’te Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment