Gündüz Gece-16 Ocak 2016 23:00 Logolu-Gündüz Gece Programı Sunucusu Kürşat (2) Full view

Gündüz Gece-16 Ocak 2016 23:00

ANTİK ÇAĞLARININ İZLERİNİ TAŞIYAN TORBALI İLÇESİ GÜNDÜZ GECE’DE

Anadolu’yu karış karış gezen ‘Gündüz Gece’ ekibi bu hafta, Ege’nin ışıltılı şehri İzmir Torbalı’dan izleyici karşısına çıkacak. Halk müziğinin güçlü yorumcusu Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, bu hafta ismini antik çağın ünlü şehirlerinden alan ‘Metropolis’ antik kentinin tiyatrosundan ve kabul salonundan eşsiz ve ilgi çekici görüntüleri ekrana taşıyacak.

Bu hafta Torbalı’nın değerli ve işlenmiş toprakları gezilerek, kereviz yetiştiriciliği ve kerevizlerin yıkanıp hazır hale getirilişi Kanal 7 ekranlarında olacak. Kürşat, Torbalı dağlarında çadırda yaşayan Ayşe ana ile Mustafa amcanın insanlara hayat enerjisi veren hikayesini aktaracak. Programda, mangal kömürünün yapım evrelerine de yer verilecek. Zeybek oyunu, Yörük çadırında keyifli sohbetler, renkli görüntüler halk müziği sanatçısı Kürşat’ın sunumuyla Kanal 7’de olacak.

Türkiye’yi köşe bucak gezip, gizli kalmış güzellikleri gün yüzüne çıkaran Gündüz Gece, yöresel yaşamlardan kesitler, türkülere konu olan efsaneler, lezzetli yemekler, bölge halkıyla sıcacık sohbetleri Kanal 7 ekranlarında izleyicisine ulaştırıyor.

Anadolu esintilerini ve Anadolu insanının içtenliğini en keyifli şekilde bünyesinde barındıran ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 23:00’te Kanal 7’de


Leave a comment