Gündüz Gece-19 Mart 2016 23:00 Logolu-Gündüz Gece Programı Sunucusu Kürşat (2) Full view

Gündüz Gece-19 Mart 2016 23:00

ŞEHZADELER ŞEHRİ AMASYA
Anadolu kültürünü tüm yönleriyle ekrana taşıyan Gündüz Gece, buram buram memleket kokan yeni bölümleriyle ekrandaki yerini alıyor. Kürşat’ın bu haftaki durağı Yeşilırmak Vadisinde yer alan ‘şehzadeler şehri’ Amasya olacak.
Halk müziğinin güçlü yorumcusu Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece izleyicilerini bu hafta, Yeşilırmak Nehri’nin bereketinin, tarım ürünlerine de yansıdığı verimli toprakları ile her türlü sebze ve meyvenin yetiştiği bereketli şehir Amasya’ya götürecek. Kürşat, Osmanlı dönemi mimarisini yansıtan tarihi konakları, medreseleri ve şifa merkezi olarak tanımlanan Amasya’nın ünlü kaplıcalarını ziyaret edecek. Binlerce yıldır birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış, şehzadeleriyle ünlü ve modern zamana karşı direnen Amasya’nın tarihi izleri Gündüz Gece ekranlarında olacak.
Ayrıca programda, İç Anadolu ve Karadeniz kültürünün harmanlandığı Amasya mutfağının meşhur lezzetleri, yöre hanımlarının özel tarifleri ile ekranlara gelecek. Kürşat, güzel sesiyle Amasya türkülerine hayat verecek.
Anadolu esintilerini ve Anadolu insanının içtenliğinin yansıdığı, Kürşat’ın keyifli sunumu ile hayat bulan Gündüz Gece her Cumartesi 23:00’te Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment