Gündüz Gece-2 Nisan 2016 23:00 Logolu-Gündüz Gece Kanal 7 Full view

Gündüz Gece-2 Nisan 2016 23:00

GÜNDÜZ GECE DADAŞLAR DİYARINDA
Anadolu kültürünü tüm yönleriyle ekrana taşıyan Gündüz Gece, buram buram memleket kokan yeni bölümleriyle ekrandaki yerini alıyor. Kürşat’ın bu haftaki durağı gelenek ve göreneklerine bağlılığı ile bilinen Erzurum olacak.
Halk müziğinin güçlü yorumcusu Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece’de bu hafta, Erzurum’un geçmişten günümüze kadar gelen; tokat atma, hançer barı gibi folklorik oyunları ekrana gelecek. Köklü bir tarihe sahip ‘bar’ adı verilen halk oyunlarının hikayesi yöre halkının samimi sohbetleri ile anlatılacak.
Kürşat, kimine göre mert, kimine göre cesur anlamına gelen ‘Dadaş’ kelimesinin nereden geldiğini Erzurum halkına soracak.
Ayrıca programda Erzurum mutfağından; tandır ekmeği, cağ kebabı gibi meşhur lezzetlerin yapılışı gösterilirken, Kürşat günümüzde çok az temsilcisi olan ‘kalaycılık’ geleneğini sürdüren ustaları ziyaret edecek.
Anadolu esintilerini ve Anadolu insanının içtenliğinin yansıdığı, Kürşat’ın keyifli sunumu ile hayat bulan Gündüz Gece her Cumartesi 23:00’te Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment