Gündüz Gece-21 Kasım 2015 23:00 Logolu-Gündüz Gece Programı Sunucusu Kürşat (2) Full view

Gündüz Gece-21 Kasım 2015 23:00

TARİHİ TARTAN KONAĞI GÜNDÜZ GECE’DE

Anadolu kültürünü tüm yönleriyle ekrana taşıyan Gündüz Gece, buram buram memleket kokan bölümleriyle ekrandaki yerini alıyor. Gündüz Gece bu hafta İç Anadolu bölgesinin güneyindeki şehirlerden biri olan Karaman’dan izleyici karşısına çıkacak. Ayrıca Karaman’ın Taşkale köyünden de eşsiz görüntüler ekrana gelecek.

Halk müziğinin güçlü yorumcusu Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, Anadolu’nun doğallığını koruyan köşelerinden özlenen görüntülerle izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Gündüz Gece, bu hafta izleyicilerine önemli bir ticaret, kültür ve sanat merkezi olan Karaman’dan renkli görüntüler sunacak. Kürşat bu hafta soluğu Taşkale köyünde alacak. Karaman’ın ustaları, tarihi Tartan konağında, konağın tarihçesi ve mimarisindeki işlevsellik hakkında bilgi verecek. Programda elma hasadı ve kullanım alanlarıyla ilgili önemli bilgiler yer alacak. Köylülerle eğlenceli bir hasat sohbeti izleyiciye aktarılacak.

Türkiye’yi köşe bucak gezip, gizli kalmış güzellikleri gün yüzüne çıkaran Gündüz Gece, yöresel yaşamlardan kesitler, türkülere konu olan efsaneler, lezzetli yemekler, bölge halkıyla sıcacık sohbetleri Kanal 7 ekranlarında izleyicisine ulaştıracak.

Anadolu esintilerini ve Anadolu insanının içtenliğini en keyifli şekilde bünyesinde barındıran ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 23:00’te Kanal 7’de.


Leave a comment