Gündüz Gece-28 Kasım 2015 23:00 Logolu-Gündüz Gece Programı Sunucusu Kürşat (2) Full view

Gündüz Gece-28 Kasım 2015 23:00

GÜNDÜZ GECE ÇORUM’DA

Anadolu’yu karış karış gezen ‘Gündüz Gece’ ekibi bu hafta, Anadolu kültür mozaiği içerisinde önemli bir konuma sahip olan Çorum’dan izleyici karşısına çıkacak. Programda Çorum’un Kumbaba köyünden de eşsiz görüntüler ekrana gelecek.

Halk müziğinin güçlü yorumcusu Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, bu hafta izleyicilerine, her köşesinde değişik medeniyetlere ait kalıntılara rastlanan Çorum şehrinden renkli görüntüler sunacak. Kürşat bu hafta soluğu Kumbaba köyünde alacak. Gündüz Gece, dünyanın en dar arastası olan Dikiciler Arastası’nda yumurta topuk ayakkabı yapımıyla ilgili bilgilere yer verecek. Kürşat Ulucami’yi gezecek, sadaka ve hacet taşının kültürümüzde ne anlama geldiği hakkında izleyiciyi bilgilendirecek. Kürşat’ın yöreye özgü türküleri programa renk katacak. Programda geleneksel Çorum leblebisi ile ilgili bilgiler yer alacak. İmece usulü kışlık ekmek yapan teyzelerle keyifli bir sohbet izleyiciye aktarılacak.

Türkiye’yi köşe bucak gezip, gizli kalmış güzellikleri gün yüzüne çıkaran Gündüz Gece, yöresel yaşamlardan kesitler, türkülere konu olan efsaneler, lezzetli yemekler, bölge halkıyla sıcacık sohbetleri Kanal 7 ekranlarında izleyicisine ulaştıracak.

Anadolu esintilerini ve Anadolu insanının içtenliğini en keyifli şekilde bünyesinde barındıran ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 23:00’te Kanal 7’de


Leave a comment