Gündüz Gece-30 Ocak 2016 23:00 Logolu-Gündüz Gece Programı Sunucusu Kürşat (2) Full view

Gündüz Gece-30 Ocak 2016 23:00

GÜNDÜZ GECE BU HAFTA PEYNİR DİYARI GÖNEN’E KONUK OLUYOR
Anadolu kültürünü tüm yönleriyle ekrana taşıyan Gündüz Gece, buram buram memleket kokan yeni bölümleriyle ekrandaki yerini alıyor. Kürşat’ın bu haftaki durağı, peynir diyarı Gönen olacak.
Halk müziğinin güçlü yorumcusu Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, Anadolu’nun doğallığını koruyan köşelerinden özlenen görüntüleri, izleyici karşısına çıkarmaya devam ediyor. Gündüz Gece, rotasını bu hafta Balıkesir’in şirin ve güzel ilçesi Gönen’e çeviriyor.
Geçmişten bugüne kadar birçok uygarlığa başkentlik yapmış Gönen, biriktirdiği kültür mirasını ve tarihi dokusunu günümüzde de yaşatmaya devam ediyor. Osmanlı Mutfağının lezzetli bir örneği olan Osmanlı Kebabı tarifi Gönen’li ustaların Gündüz Gece’ye özel olarak verdiği püf noktaları ile izleyiciye aktarılacak. Kürşat, Gönen’e gidince en güzel peyniri seçme yöntemlerini, meşhur Ezine peynirinin özelliklerini yöre halkının ve Gönen esnafının yorumları ile ekrana taşıyacak.
Ayrıca Kürşat programda, Gönen’in şifa kaynağı olarak bilinen kaplıcalarını ve gençleştirici etkisiyle ünlenen, 1930 yılından bu yana ziyaretçilere hizmet veren, Gençlik Çeşmesi’ni de izleyiciler için ziyaret edecek.
Anadolu esintilerini ve Anadolu insanının içtenliğinin yansıdığı, Kürşat’ın keyifli sunumu ile hayat bulan Gündüz Gece Programı her Cumartesi 23:00’te Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment