Gündüz Gece-4 Haziran 2016 23:00 Logolu-Gündüz Gece Kanal 7 (2) Full view

Gündüz Gece-4 Haziran 2016 23:00

TADI DAMAKTA KALAN YEMEKLERİN BAŞKENTİ BOLU – MENGEN
Anadolu kültürünü tüm yönleriyle ekrana taşıyan Gündüz Gece, bu hafta yemeği sanata dönüştüren ve dünyaca ünlü aşçıları ile tanınan Bolu’nun Mengen ilçesini keşfe çıkarıyor.
Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, yeşil doğası, mesire alanları ile şehrin kalabalığından uzaklaştıran, Mengen’in muhteşem manzaralı yaylalarını ekrana taşıyor. Mutfak kültürü çok gelişen Bolu, özellikle Mengenli usta aşçıların yerel lezzetleri ile tanınıyor. Programda ünlü Mengenli aşçıların yetiştiği okula gidilirken, aşçıların aldıkları eğitim ve yemeklerle ilgili püf noktalarına yer veriliyor. Bunun yanında; höşmerim tatlısı, Mengen pilavı, saray helvası gibi Mengen’in meşhur lezzetleri usta aşçıların elinden ekrana taşınıyor.
Ayrıca, her mevsim bir başka güzel, oksijen deposu havası ile de şifa kaynağı olan Bolu’nun sokakları ve yerel çarşısı keşfediliyor. Bolulu hanımlar için geçim kaynağı olan, geleneksel el yapımı eşyaların yapım aşaması ve hanımların samimi sohbetleri de Gündüz Gece’de izleyicilerle buluşuyor.
Anadolu esintilerini ve Anadolu insanının içtenliğinin yansıdığı, Kürşat’ın keyifli sunumu ile hayat bulan Gündüz Gece her Cumartesi 23:00’te Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment