Gündüz Gece-6 Şubat 2016 23:00 Logolu-Gündüz Gece Programı Sunucusu Kürşat (2) Full view

Gündüz Gece-6 Şubat 2016 23:00

GÜNDÜZ GECE BU HAFTA KIRŞEHİR’İN ŞİRİN İLÇESİ KAMAN’DA
Anadolu kültürünü tüm yönleriyle ekrana taşıyan Gündüz Gece, buram buram memleket kokan yeni bölümleriyle ekrandaki yerini alıyor. Kürşat’ın bu haftaki durağı, cevizi ile ünlü Kırşehir’in hem şirin hem de yeşil ilçesi Kaman olacak.
Halk müziğinin güçlü yorumcusu Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, Anadolu’nun doğallığını koruyan köşelerinden özlenen görüntüleri, izleyici karşısına çıkarmaya devam ediyor. Gündüz Gece, rotasını bu hafta Neşet Ertaş’ın türkülerine de konu olan ‘ozanlar diyarı şirin Kırşehir’e çeviriyor.
Kaman’da her yıl düzenlenen Ceviz Festivali ile bilinçli ceviz üretimine ve cevizin tüm Türkiye’ye tanıtılması amaçlanıyor. Kaman’ın cevizli çikolatası, cevizli köftesi ve cevizden üretilen kolonya Gündüz Gece’de olacak. Kaman cevizi ile yapılan cevizli köfte tarifi yöre hanımlarının özel sunumuyla ekrana gelecek. Kırşehir’in köylerine yapılan ziyaretle tandırda çörek yapılırken, ozanlar diyarı Kırşehir’in ünlü bozlakları Kürşat’ın sesiyle hayat bulacak.
Ayrıca Kürşat programda, şifa kaynağı olan kaynak suları ve kaya tuzunun yararlarını yöre halkıyla yapacağı sıcak sohbetle Gündüz Gece’de olacak.
Anadolu esintilerini ve Anadolu insanının içtenliğinin yansıdığı, Kürşat’ın keyifli sunumu ile hayat bulan Gündüz Gece Programı her Cumartesi 23:00’te Kanal 7 ekranlarında


Leave a comment