Gündüz Gece-7 Kasım 2015 22:45 Logolu-Gündüz Gece Programı Sunucusu Kürşat (2) Full view

Gündüz Gece-7 Kasım 2015 22:45

KARADENİZ BÖLGESİNİN İÇ ANADOLU’YA AÇILAN KAPISI ÇORUM

Anadolu kültürünü tüm yönleriyle ekrana taşıyan Gündüz Gece, buram buram memleket kokan bölümleriyle ekrandaki yerini alıyor. Gündüz Gece bu hafta Karadeniz Bölgesinin İç Anadolu’ya açılan kapısı olan Çorum’dan izleyici karşısına çıkacak. Ayrıca programda Çorum’un Osmancık ilçesinden de eşsiz görüntülere yer verecek.

Halk müziğinin güçlü yorumcusu Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, Anadolu’nun doğallığını koruyan köşelerinden izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Gündüz Gece, bu hafta izleyicilerine Anadolu kültür mozaiği içerisinde eşsiz bir konuma sahip olan Çorum’dan renkli görüntüler sunacak. Kürşat bu hafta soluğu Kumbaba köyünde alacak. Köylüler ile Kandiber Kalesi’nin tarihi dokusu hakkında konuşacak ve meşhur Çorum leblebisi üzerine küçük bir söyleşi yapacak. Yöresel Çorum türküleri söyleşiye renk katacak. Gündüz Gece’de çeltiğin pirince dönüşüm aşamaları ilgili bilgiler yer alacak. Eğlenceli bir hasat sohbeti izleyiciye aktarılacak.

Türkiye’yi köşe bucak gezip, gizli kalmış güzellikleri gün yüzüne çıkaran Gündüz Gece, yöresel yaşamlardan kesitler, türkülere konu olan efsaneler, lezzetli yemekler, bölge halkıyla sıcacık sohbetleri Kanal 7 ekranlarında izleyicisine ulaştıracak.
Anadolu esintilerini ve Anadolu insanının içtenliğini en keyifli şekilde bünyesinde barındıran ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:45’te Kanal 7’de.


Leave a comment