Gündüz Gece-7 Mayıs 2016 23:00 Logolu-Gündüz Gece Programı Sunucusu Kürşat (2) Full view

Gündüz Gece-7 Mayıs 2016 23:00

GÜNDÜZ GECE TARSUS’TA
Anadolu kültürünü tüm yönleriyle ekrana taşıyan Gündüz Gece’nin bu haftaki durağı geçmişten günümüze bir çok uygarlığa ev sahipliği yapan Mersin olacak.
Halk müziğinin güçlü yorumcusu Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece bu hafta, Mersin’in sevimli ilçesi Tarsus’u keşfe çıkaracak. Kürşat, tarihi ve kültürel birikimin göstergesi, Tarsus’un ahşap evlerini ve doğal güzelliklerini gösterecek. Bununla birlikte baharda görsel bir şölene dönüşen Tarsus Şelalesi’nin muhteşem manzarasının önünde gerçekleşen folklor ekibinin gösterisi ekranlara gelecek.
Ayrıca, Akdeniz’in bereketli topraklarının sunduğu çeşitliliği mutfak kültürüne de yansıtan Mersin’in meşhur lezzetleri; tantuni, cezerye ve mutfaklarının esasını oluşturan kebapları Tarsuslu ustaların tarifleri ile Gündüz Gece’de olacak.
Kürşat, Mersin’de ziyaret edilecek turistik yerleri ve alışveriş yapılacak yöre pazarlarını gezdirirken, güzel sesi ile Mersin türkülerine de hayat verecek.

Anadolu esintilerini ve Anadolu insanının içtenliğinin yansıdığı, Kürşat’ın keyifli sunumu ile hayat bulan Gündüz Gece her Cumartesi 23:00’te Kanal 7 ekranlarında…


Leave a comment