Gündüz Gece-19 Aralık 2015 23:00 Logolu-Gündüz Gece Programı Sunucusu Kürşat (2) Full view

Gündüz Gece-19 Aralık 2015 23:00

ÇANAKKALE VE KARAMAN’DAN RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Anadolu’yu karış karış gezen ‘Gündüz Gece’ ekibi bu hafta Çanakkale ve Karaman’dan renkli görüntüleri ekrana taşıyacak.
Halk müziğinin başarılı seslerinden Kürşat’ın sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece programı bu hafta izleyicilerine Çanakkale ve Karaman’dan seslenecek. Kürşat’ın ilk durağı Karaman’ın Maden köyü olacak. Bizans döneminde inşa edilmiş olan Kilise Mevkii’nden görüntülerin yer alacağı programda, anıtmezar kazılarında köylülerle keyifli bir sohbet izleyiciye aktarılacak. Türk ve Altay halk kültüründe bereket töreni anlamına gelen ‘Saya Gösterisi’ Gündüz Gece’de olacak.

Eski uygarlık merkezlerinin beşiği olan Çanakkale’de, Kumbaba köyünün doğal yaşamı ekrana taşınacak. Köylüler salça yapımının inceliklerini anlatacak. Çanakkale’nin geleneksel yiyecekleri, Kürşat’ın seslendirdiği kulakların pasını silen Çanakkale türküleri, Anadolu insanının tüm samimiyeti bu hafta Gündüz Gece ile Kanal 7 ekranlarında olacak.

Türkiye’yi köşe bucak gezip, gizli kalmış güzellikleri gün yüzüne çıkaran Gündüz Gece, yöresel yaşamlardan kesitler, türkülere konu olan efsaneler, lezzetli yemekler, bölge halkıyla sıcacık sohbetleri Kanal 7 ekranlarında izleyicisine ulaştıracak.

Anadolu esintilerini ve Anadolu insanının içtenliğini en keyifli şekilde bünyesinde barındıran ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 23:00’te Kanal 7’de


Leave a comment