Haber Tadında-18 Nisan 2015 10:00 Logolu-Haber Tadında Özge Uzun (1) Full view

Haber Tadında-18 Nisan 2015 10:00

Nöroloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Sevda Sarıkaya Alzheimer hastalığı hakkında merak edilenleri Özge Uzun’a anlatıyor…

Alzheimer hastalığı anlayacağımız şekliyle nedir? Hastalığı tetikleyen nedenler neler? Stres Alzheimer hastalığında nerede duruyor? Erken tanı ne kadar önemli?

Haber, spor, kültür-sanat ve müzik… Hafta sonunun en fazla izlenen haber programı Haber Tadında, hem gündeme ışık tutuyor hem de hayatın bütün renklerini ekranlarınıza taşımaya devam ediyor. Özge Uzun ile Haber Tadında, her cumartesi ve pazar TRT Haber’le evlerinize konuk oluyor.

Farklı ve keyifli bir hafta sonu geçirmek isteyenlerin adresi Haber Tadında, haftaya damgasını vuran önemli konu başlıkları, yoğun siyasi gündemin arasından çekip çıkardığı hayatın içinden haberleri, renkli konu ve konuklarıyla dopdolu bir içerikle ekranlara geliyor.

Sunuculuğunu Özge Uzun’un, yapımcılığını ise Mustafa Özdemir’in üstlendiği program, her hafta Cumartesi/Pazar günü 10.00/10.50 arasında yayınlanıyor.

Nöroloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Sevda Sarıkaya ile Alzheimer hastalığı, bir Alzheimer hastasının günlük hayatında yaşayabileceği problemler, hastalığı tetikleyen nedenler ve tedavi yöntemleri anlatılırken; deneyimli Spiker Seda Akbay’la, Alzheimer hastası bir bireyle yaşamanın ne demek olduğu, Alzheimer hastası olan babasına bakarken yaşadığı zorluklar ve hastalığa dair pek çok konu Özge Uzun ile Haber Tadında’da konuşulacak.

Alzheimer hastalığı anlayacağımız şekliyle nedir? Hastalığı tetikleyen nedenler neler? Stres Alzheimer hastalığında nerede duruyor? Erken tanı ne kadar önemli? Tedavisi var mı? Dünyada ve Türkiye’de Alzheimer hastalığının görülme sıklığı ne? Hastanın ailesi ve yakınları nasıl bir davranış benimsenmeli? Bir Alzheimer hastasıyla yaşamak hangi sorumlulukları gerektiriyor? Alzheimer hastası yakınlarının karşılaştıkları en büyük zorluklar neler?
Alzheimer hastalığına ve hasta yakınlarının yaşadıkları zorluklara dair pek çok detay Haber Tadında’da ekranlarınıza geliyor.

Özge Uzun ile Haber Tadında, 18 Nisan Cumartesi 10.00’da TRT Haber’de…


Leave a comment