Haber Tadında-2 Mayıs 2015 10:00 Logolu-Haber Tadında Özge Uzun (11) Full view

Haber Tadında-2 Mayıs 2015 10:00

Haber Tadında bu hafta fotoğraf sanatçılarını ağırlıyor…
Her biri kariyerlerinde ulusal ve uluslar arası başarıya sahip fotoğrafçılar Mevlüt Maşalacı, Ahmet Sel ve Nevzat Yıldırım, Özge Uzun’un konuğu oluyor…

Haber, spor, kültür-sanat ve müzik… Hafta sonunun en fazla izlenen haber programı Haber Tadında, hem gündeme ışık tutuyor hem de hayatın bütün renklerini ekranlarınıza taşımaya devam ediyor. Özge Uzun ile Haber Tadında, her cumartesi ve pazar TRT Haber’le evlerinize konuk oluyor.

Farklı ve keyifli bir hafta sonu geçirmek isteyenlerin adresi Haber Tadında, haftaya damgasını vuran önemli konu başlıkları, yoğun siyasi gündemin arasından çekip çıkardığı hayatın içinden haberleri, renkli konu ve konuklarıyla dopdolu bir içerikle ekranlara geliyor.

Sunuculuğunu Özge Uzun’un, yapımcılığını ise Mustafa Özdemir’in üstlendiği program, her hafta Cumartesi/Pazar günü 10.00/10.50 arasında yayınlanıyor.

Türk Hava Yolları’nın Skylife dergisi tarafından son otuz yılın Balkanların en iyi fotoğraf sanatçısı seçilen Mevlüt Maşalacı, Anadolu Ajansı Görsel Haberler Yayın Yönetmeni aynı zamanda dünyaca ünlü veteran fotoğrafçı Ahmet Sel ve Boston Güzel Sanatlar Müzesi tarafından Ara Güler’den sonra eserleri kabul edilen tek Türk fotoğrafçı olan Nevzat Yıldırım Haber Tadında’ya konuk oluyor…

Fotoğrafçılık onlar için sadece bir meslek mi yoksa bir tutku mu? Fotoğrafı bir ânı dondurmaktan fazlası yapan şey nedir? Belgesel fotoğrafçılık nedir? Ahmet Sel’in geçtiğimiz günlerde, Fransa ile Türkiye arasındaki Karşılıklı İş Gücü Anlaşması’nın 50. Yılı etkinlikleri kapsamında açtığı ‘Demir Atanlar’ sergisi neyi işarete diyor? Mevlüt Maşalacı’nın fotoğraf meraklılarıyla buluşan son sergisi ‘İstanbul’un hikayesi ne? Nevzat Yıldırım’ın İHH İnsani Yardım Vakfı ile beraber dünya ülkelerinde savaşlar ve hastalıklar sebebiyle yetim kalmış çocukları fotoğrafladığı projenin detayları neler? Fotoğrafa ve fotoğrafçılığa dair merak edilenleri her biri alanında başarılı fotoğraf sanatçıları Mevlüt Maşalacı, Ahmet Sel ve Nevzat Yıldırım mesleki tecrübelerinden yola çıkarak Özge Uzun’un eşlik ettiği sohbette anlatacaklar.

Özge Uzun ile Haber Tadında, 2 Mayıs Cumartesi 10.00’da TRT Haber’de…


Leave a comment