• Home  /
  • TV 8   /
  • Hükümet Kadın Filmi-12 Ağustos 2015 20:00
Hükümet Kadın Filmi-12 Ağustos 2015 20:00 Logolu-Hükümet Kadın Filmi Fotoğrafları (55) Full view

Hükümet Kadın Filmi-12 Ağustos 2015 20:00

Midyat’ta yaşayan, 8 çocuk annesi Xate, okuma yazması olmayan bir kadındır. Fakat çevresindekilerden tek farkı, kocasının Midyat Belediye Başkanı olmasıdır. Bir gün, hiç beklenmedik biçimde kendisini Midyat’ın Belediye Başkanı olarak bulur! Ev kadını olarak ne kadar işinde iyiyse, çocuklarına rağmen Başkanlığı da o kadar iyi götürmeye niyetlidir.
Kısa zamanda ‘Hökümet’ gibi kadın olduğunu kanıtlayan Xate, her türlü problemi de kendi kadınca yöntemleriyle çözmenin yolunu bulur. Artık sadece Midyat halkı için değil, ülkedeki diğer insanlar için bile hayat eskisi gibi olmayacaktır.
Ünlü oyuncu Sermiyan Midyat’ın yazıp yönettiği komedi filmi, Güneydoğu’da yaşayan ve görev yapan ilk kadın belediye başkanının, sekiz çocuklu Xate’nin hikayesini beyazperdeye aktarıyor. Çekimleri Mardin’in Midyat ilçesinde gerçekleştirilen filmin başrollerinde Demet Akbağ ve Ercan Kesal yer alıyor. Sakın kaçırmayın!

Yönetmen : Sermiyan Midyat
Oyuncular : Demet Akbağ, Sermiyan Midyat, Ercan Kesal, Mahir İpek, Gülhan Tekin, Cezmi Baskın, Bülent Çolak, Burcu Gönder, Renan Bilek, Ayberk Atilla
Yapım Yılı : 2012


Leave a comment