İftar Saati-1 Temmuz 2015 17:50 Logolu-İftar Saati Kanal 7 (1) Full view

İftar Saati-1 Temmuz 2015 17:50

MELEKLERE İMAN

Yrd. Doç. Hikmet Atan’ın sunumu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumlarıyla ekrana gelen İftar Saati’nde bu akşam imanın şartlarından meleklere inanma üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek.

On bir ayın sultanı Ramazan coşkusu her yıl olduğu gibi bu yılda Kanal 7 ekranlarında yaşanıyor. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Hikmet Atan’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumlarıyla katıldığı İftar Saati’nde bu akşam imanın şartlarından ikincisi olan meleklere iman konusu ele alınacak. Programda ‘Melekler nasıl varlıklardır? Meleklerin görevleri nelerdir? Neden görülmezler? Meleklere imanın iman esasları içindeki yeri nedir?’ sorularına yer verilecek.

İftar duası, izleyicilerden gelen sorular ve ilahi bölümlerinin yanı sıra Ömer Döngeloğlu’nun Mekke ve Medine’de Hz. Muhammed’in yaşamına dair anlatımlarının bulunduğu kısa görüntüler İftar Saati’nde izleyicilere ulaştırılıyor.

Dualar, ilahiler, canlı telefon bağlantıları, İslam’a yönelik sohbetlerle dopdolu bir iftar programı Kanal 7’de ekrana geliyor.

İftar Saati, Ramazan boyunca her gün canlı yayınla 17.50’de Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment