İftar Saati-10 Haziran 2016 17:45 Logolu-İftar Saati Kanal 7 2016 Full view

İftar Saati-10 Haziran 2016 17:45

İSLAM’DA ÇEVREYİ KORUMA AHLAKI
Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın gönüllere huzur veren sohbetiyle ekrana gelen ‘İftar Saati’nde bu akşam İslam’ın çevre temizliğine verdiği önemden bahsedilirken, Hz. Muhammed’in doğadaki canlılara karşı davranışları ve hadisleri anlatılıyor.
Ramazan ayının maneviyatını ve tüm güzelliklerini ekranlara taşıyan programda Necmettin Nursaçan, medeniyetin en önemli kanıtlarından biri olan çevre temizliğinin İslam dinindeki önemini anlatırken, insanların doğada yaşayan diğer canlılara nasıl davranması gerektiği konusunda bilgi verecek. Aynı zamanda Ramazan ayının daha faziletli bir şekilde geçirilmesi için yapılacak ibadetlerin konuşulacağı programda, “Namaz hangi hallerde bozulur? Ahilik geleneğinin İslam dini ile bağı nedir? Namazdan sonra Ayetel Kürs-i okumanın hükmü nedir?‘’ soruları da cevaplanacak.
Bunun yanında verdiği şifreler ile her 2 günde 1 izleyicisini umreye gönderen İftar Saati’nde umre heyecanı bu akşam da sürüyor.
Orucun neşesinin ve iftarın coşkusunun sokak sokak yansıtıldığı İftar Saati’nde; radyo programcısı Mehmet Ercan’ın halka uzatacağı mikrofonla, her gün başka bir İstanbul semtinde Ramazan’ın nabzı tutuluyor. Sokak röportajına katılanlar, canlı yayına bağlanarak merak ettikleri soruları Necmettin Nursaçan’a soruyorlar. Mehmet Zahid Kotku’nun, kalplerin pasını silen duaları ve El Halil kentinde yer alan mübarek peygamber kabirlerinin başından Ramazan özel duaları İftar Saati’nde…
İftar saatinin tatlı telaşı, dualar, ilahiler, canlı telefon bağlantıları, ayetler ve hadisler ışığında sohbetlerle dopdolu bir iftar programı Ramazan boyunca her gün canlı yayınla 17:45’de Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment