İftar Saati-10 Temmuz 2015 17:50 Logolu-İftar Saati Kanal 7 (1) Full view

İftar Saati-10 Temmuz 2015 17:50

İNSANLARIN KUSURLARINI ÖRTMENİN ÖNEMİ

Yrd. Doç. Hikmet Atan’ın sunumu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumlarıyla ekrana gelen İftar Saati’nde bu akşam insanların kusurlarını örtmenin İslam’daki hükmü ele alınacak.

İftar saati, Ramazan ayının bereketini ekrana taşımaya devam ediyor. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Hikmet Atan’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumlarıyla katıldığı İftar Saati’nde bu akşam Mevlana’nın ‘Kusurları örtmede gece gibi ol.’ Sözünden yola çıkılarak bir insanın ayıp ve kusurlarını örtmenin önemi üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek. İnsanların kusurlarıyla dalga geçmenin Allah huzurunda bulduğu karşılık, kişilerin kendilerindeki ayıplara bakmadan başkalarıyla alay etmesi ve bunları açığa çıkarması İftar Saati’nde konuşulacak.

İftar duası, izleyicilerden gelen sorular ve ilahi bölümlerinin yanı sıra Ömer Döngeloğlu’nun Mekke ve Medine’de Hz. Muhammed’in yaşamına dair anlatımlarının bulunduğu kısa görüntüler İftar Saati’nde izleyicilere ulaştırılıyor.

Dualar, ilahiler, canlı telefon bağlantıları, İslam’a yönelik sohbetlerle dopdolu bir iftar programı Kanal 7’de ekrana geliyor.

İftar Saati, Ramazan boyunca her gün canlı yayınla 17.50’de Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment