İftar Saati-12 Haziran 2016 17:45 Logolu-İftar Saati Kanal 7 2016 Full view

İftar Saati-12 Haziran 2016 17:45

HZ. MUHAMMED’E SAYGISIZLIK EDEN MÜŞRİKLERİN SONU
Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın gönüllere huzur veren sohbetiyle ekrana gelen ‘İftar Saati’nde bu akşam; Hz. Muhammed’e saygısızlık ve fenalık eden müşriklerin hazin sonlarından konuşuluyor.
Ramazan ayının maneviyatını ve tüm güzelliklerini ekranlara taşıyan programda Necmettin Nursaçan; Hz. Muhammed’e inanmayan müşriklerin sonunda başına gelen olayları anlatırken, Kutlu Nebi Hz. Muhammed namaz kılarken başına kaya bırakmak için gelen Ebu Cehil’in Allah tarafından nasıl cezalandırıldığından söz ediliyor.
Aynı zamanda verdiği şifreler ile her 2 günde 1 izleyicisine umre hediye eden İftar Saati’nde umre heyecanı bu akşam da devam ediyor.
Kimi zaman İstanbul sokaklarında kimi zamansa başka bir Anadolu şehrinde Ramazan’ın nabzını tutan Mehmet Ercan, bugün de Şanlıurfa sokaklarından Ramazan coşkusunu ekrana taşıyor. Mehmet Ercan’ın mikrofon uzattığı kişiler, canlı yayına bağlanarak merak ettikleri dini soruları Necmettin Nursaçan’a sorma şansını yakalıyor. Ayrıca Mehmet Zahid Kotku’nun, kalplerin pasını silen duaları ve arzın kalbi Medine ve Mekke’den yükselen Ramazan özel dualar İftar Saati’nde…
İftar saatinin tatlı telaşı, canlı telefon bağlantıları, ayetler ve hadisler ışığında sohbetlerle dopdolu bir iftar programı Ramazan boyunca her gün canlı yayınla 17:45’de Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment