İftar Saati-12 Temmuz 2015 17:50 Logolu-İftar Saati Kanal 7 (1) Full view

İftar Saati-12 Temmuz 2015 17:50

HZ. MUHAMMED’İN GÜZEL AHLAKI

Yrd. Doç. Hikmet Atan’ın sunumu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumlarıyla ekrana gelen İftar Saati’nde bu akşam Hz. Muhammed’in örnek ahlakı hakkında bilgi verilecek.
İftar saati, Ramazan ayının bereketini ekrana taşımaya devam ediyor. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Hikmet Atan’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumlarıyla katıldığı İftar Saati’nde bu akşam Müslümanların öncüsü Hz. Muhammed’in güzel ahlakı üzerine merak edilenler ekrana taşınacak. Kalbindeki insan sevgisi, alçak gönüllülüğü, kadınlara olan nazik davranışı, misafirperverliği ve diğer özellikleri İftar Saati’nde anlatılacak.

İftar duası, izleyicilerden gelen sorular ve ilahi bölümlerinin yanı sıra Ömer Döngeloğlu’nun Mekke ve Medine’de Hz. Muhammed’in yaşamına dair anlatımlarının bulunduğu kısa görüntüler İftar Saati’nde izleyicilere ulaştırılıyor.

Dualar, ilahiler, canlı telefon bağlantıları, İslam’a yönelik sohbetlerle dopdolu bir iftar programı Kanal 7’de ekrana geliyor.

İftar Saati, Ramazan boyunca her gün canlı yayınla 17.50’de Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment