İftar Saati-13 Temmuz 2015 17:50 Logolu-İftar Saati Kanal 7 (1) Full view

İftar Saati-13 Temmuz 2015 17:50

KADİR GECESİ’NİN ÖNEMİ

Yrd. Doç. Hikmet Atan’ın sunumu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumlarıyla ekrana gelen İftar Saati’nde bu akşam bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin Müslümanlar için önemi üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek.
İftar saati, Ramazan ayının bereketini ekrana taşımaya devam ediyor. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Hikmet Atan’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumlarıyla katıldığı İftar Saati’nde bu akşam Müslümanlar için çok önemli olan Kadir Gecesi hakkında merak edilenler ele alınacak. Kadir Gecesi’nin faziletleri, bu mübarek gecede yapılacak ibadetler ve Kadir Gecesi’nin Müslümanlar için önemi canlı yayında izleyiciye aktarılacak.

İftar duası, izleyicilerden gelen sorular ve ilahi bölümlerinin yanı sıra Ömer Döngeloğlu’nun Mekke ve Medine’de Hz. Muhammed’in yaşamına dair anlatımlarının bulunduğu kısa görüntüler İftar Saati’nde izleyicilere ulaştırılıyor.

Dualar, ilahiler, canlı telefon bağlantıları, İslam’a yönelik sohbetlerle dopdolu bir iftar programı Kanal 7’de ekrana geliyor.

İftar Saati, Ramazan boyunca her gün canlı yayınla 17.50’de Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment