İftar Saati-15 Haziran 2016 17:45 Logolu-İftar Saati Kanal 7 2016 Full view

İftar Saati-15 Haziran 2016 17:45

İSLAM’DA CÖMERTLİK VE CİMRİLİK KAVRAMLARI
Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın gönüllere huzur veren sohbetiyle ekrana gelen ‘İftar Saati’nde bugün; paylaşma ve yardımlaşmanın arttığı Ramazan ayında, İslam’ın cömertlik ve cimrilik kavramlarına bakışı konuşulacak.
Ramazanın bereketini ve coşkusunu yaşatan İftar Saati, Muhsin Bay’ın sunumu, Necmettin Nursaçan’ın hoş sohbetiyle her gün Kanal 7 ekranlarında. Programda bugün Hz. Muhammed’in ve sahabelerin hayatlarından örneklerle cömertlik tabloları anlatılacak. Ayrıca sadaka vermekle malın eksilmediğini, cömertliğin bereketi artırdığını söyleyen İslam dinine göre; cimriliği hastalık boyutunda yaşayan bir Müslümanın inancına verdiği zararlardan söz edilecek.
Aynı zamanda programda verilen şifreler ile her 2 günde 1 izleyicisini umreye gönderen İftar Saati’nde umre heyecanı bu akşam da sürüyor.
İftar sevincinin sokak sokak yansıtıldığı programda, sevilen radyo programcısı Mehmet Ercan halka uzattığı mikrofonla, her gün başka bir İstanbul semtinde Ramazan’ın nabzını tutmaya devam ediyor. Sokak röportajına katılanlar, canlı yayına bağlanarak merak ettikleri konuları Necmettin Nursaçan’a soruyorlar. Bunun yanında Mehmet Zahid Kotku’nun kalplerin pasını silen duaları ve arzın kalbi Medine ve Mekke’den yükselen Ramazan’a özel dualar İftar Saati’nde…
İftar saatinin tatlı telaşı, canlı telefon bağlantıları, ayetler ve hadisler ışığında sohbetlerle dopdolu bir iftar programı Ramazan boyunca her gün canlı yayınla 17:45’de Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment