İftar Saati-16 Haziran 2016 17:45 Logolu-İftar Saati Kanal 7 2016 Full view

İftar Saati-16 Haziran 2016 17:45

MÜMİNİN MİRACI NAMAZ
Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın gönüllere huzur veren sohbetiyle ekrana gelen ‘İftar Saati’nde bugün; müminin miracı olarak tanımlanan ve İslam’ın beş şartından biri olan namaz ibadetinin önemi hakkında konuşulacak.
On bir ayın sultanı Ramazan’ın bereketini ve sevincini yaşatan ‘İftar Saati’nde; insanları günah işlemekten alıkoyan, imanın en büyük işaretinden namazın faziletleri anlatılırken, Müslümanların rehberi Hz. Muhammed’in ve yol arkadaşlarının namaz hakkındaki hadislerine Kur’an-ı Kerim ışığında yer verilecek. Ayrıca Kutlu Nebi Hz. Muhammed’in ümmetine ve ashabına; namaz edebi ve ahlakı ile ilgili anlattığı kıssalar İftar Saat’inde olacak.
Aynı zamanda her gün canlı yayın esnasında verilen şifrelerle, 2 günde 1 izleyicisine umre hediye eden ‘İftar Saati’nde umre heyecanı bu akşam da devam ediyor.
Orucun neşesinin ve iftarın coşkusunun sokak sokak yansıtıldığı İftar Saati’nde; radyo programcısı Mehmet Ercan’ın halka uzattığı mikrofonla, her gün başka bir İstanbul semtinde Ramazan’ın nabzı tutulmaya devam ediyor. Sokak röportajına katılanlar, canlı yayına bağlanarak merak ettikleri soruları Necmettin Nursaçan’a soruyorlar. Ayrıca Mehmet Zahid Kotku’nun, kalplerin pasını silen duaları ve arzın kalbi Medine ve Mekke’den yükselen Ramazan’a özel dualar İftar Saati’nde…
İftar saatinin tatlı telaşı, canlı telefon bağlantıları, ayetler ve hadisler ışığında sohbetlerle dopdolu bir iftar programı Ramazan boyunca her gün canlı yayınla 17:45’de Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment