İftar Saati-17 Haziran 2016 17:45 Logolu-İftar Saati Kanal 7 2016 Full view

İftar Saati-17 Haziran 2016 17:45

İSLAM’DA AİLE KAVRAMI KONUŞULACAK
‘İftar Saati’de bugün İslam’da aile kavramı üzerine konuşulacak. Programa, başarılı radyo programcısı ve Radyo 7’nin Haber Müdürü Mehmet Can konuk olacak.
Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları ile eşlik ettiği ‘İftar Saati’nde; İslam’ın kutsal saydığı aile yapısının önemi ve sahip olduğu değerler anlatılacak. Sağlam temeli olan bir İslam toplumu için gerekli aile ortamının varlığı ve devamlılığı hakkında konuşulurken, Necmettin Nursaçan da bu konu hakkında merak edilen tüm soruları cevaplayacak. Bunun yanında örnek peygamber Hz. Muhammed’in en önem verdiği konuların başında gelen aile konusunda söylediği hadisleri ve kıssaları ‘İftar Saati’nde…
Aynı zamanda her gün canlı yayında verilen şifrelerle, 2 günde 1 izleyicisine umre hediye eden ‘İftar Saati’nde umre heyecanı bu akşam da sürüyor.
Orucun neşesinin ve iftarın coşkusunun sokak sokak yansıtıldığı İftar Saati’nde; radyo programcısı Mehmet Ercan’ın halka uzattığı mikrofonla, her gün başka bir İstanbul semtinde Ramazan’ın nabzı tutulmaya devam ediyor. Sokak röportajına katılanlar, canlı yayına bağlanarak merak ettikleri soruları Necmettin Nursaçan’a soruyorlar. Ayrıca Mehmet Zahid Kotku’nun, kalplerin pasını silen duaları ve arzın kalbi Medine ve Mekke’den yükselen Ramazan’a özel dualar İftar Saati’nde…
İftar saatinin tatlı telaşı, canlı telefon bağlantıları, ayetler ve hadisler ışığında sohbetlerle dopdolu bir iftar programı Ramazan boyunca her gün canlı yayınla 17:45’de Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment