İftar Saati-19 Haziran 2016 17:45 Logolu-İftar Saati Kanal 7 2016 Full view

İftar Saati-19 Haziran 2016 17:45

‘MÜMİN VE MÜNKİR’ KAVRAMLARI İFTAR SAATİ’NDE KONUŞULACAK

Muhsin Bay’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın hoş sohbetiyle katıldığı ‘İftar Saat’inde bugün; mümin ve münkir kavramları üzerine konuşulacak.
Hoşgörü ve bereket ayının tüm güzelliklerini ekrandan sofralarınıza taşıyan İftar Saati’nde; Allah’a, peygamberlere iman eden ve ibadetlerini yerine getiren anlamına gelen müminin özellikleri anlatılırken, Allah’ı inkâr eden münkir ve münafıkların davranışlarından söz edilecek. Aynı zamanda her gün canlı yayında verilen şifrelerle, 2 günde 1 izleyicisine umre hediye eden ‘İftar Saati’nde umre heyecanı bu akşam da sürüyor.
Orucun neşesinin ve iftarın coşkusunun sokak sokak yansıtıldığı İftar Saati’nde; radyo programcısı Mehmet Ercan’ın halka uzattığı mikrofonla, her gün başka bir İstanbul semtinde Ramazan’ın nabzı tutulmaya devam ediyor. Sokak röportajına katılanlar, canlı yayına bağlanarak merak ettikleri soruları Necmettin Nursaçan’a soruyorlar. Ayrıca Mehmet Zahid Kotku’nun, kalplerin pasını silen duaları ve arzın kalbi Medine ve Mekke’den yükselen Ramazan’a özel dualar İftar Saati’nde…
İftar saatinin tatlı telaşı, canlı telefon bağlantıları, ayetler ve hadisler ışığında sohbetlerle dopdolu bir iftar programı Ramazan boyunca her gün canlı yayınla 17:45’de Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment