İftar Saati-2 Temmuz 2015 17:50 Logolu-İftar Saati Kanal 7 (1) Full view

İftar Saati-2 Temmuz 2015 17:50

KIYAMET GÜNÜ NELER YAŞANACAK?

Yrd. Doç. Hikmet Atan’ın sunumu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumlarıyla ekrana gelen İftar Saati’nde bu akşam dünya hayatının sona erip, ahiret hayatının başlayacağı kıyamet günü üzerine merak edilenler ekrana taşınacak.

Ramazan ayının maneviyatı her yıl olduğu gibi bu yıl da Kanal 7’de ekrana taşınıyor. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Hikmet Atan’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumlarıyla katıldığı İftar Saati’nde bu akşam kıyamet günü yaşanacaklar üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek. Kıyametin alametleri, kıyamet günü yaşanacaklar, kıyametin şiddetinden korunacak kimseler, Kur’an-ı Kerim’de kıyamet ile ilgili yer alan ayetler canlı yayında ekrana getirilecek.

İftar duası, izleyicilerden gelen sorular ve ilahi bölümlerinin yanı sıra Ömer Döngeloğlu’nun Mekke ve Medine’de Hz. Muhammed’in yaşamına dair anlatımlarının bulunduğu kısa görüntüler İftar Saati’nde izleyicilere ulaştırılıyor.

Dualar, ilahiler, canlı telefon bağlantıları, İslam’a yönelik sohbetlerle dopdolu bir iftar programı Kanal 7’de ekrana geliyor.

İftar Saati, Ramazan boyunca her gün canlı yayınla 17.50’de Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment