İftar Saati-21 Haziran 2016 18:50 Logolu-İftar Saati Kanal 7 2016 Full view

İftar Saati-21 Haziran 2016 18:50

ZEKÂTIN İSLAM DİNİNDEKİ YERİ VE ÖNEMİ

Muhsin Bay’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın hoş sohbetiyle katıldığı ‘İftar Saat’inde bugün; İslam’ın beş şartından biri olan zekât ibadetinin manası ve önemi konuşulacak.
Hoşgörü ve bereket ayının tüm güzelliklerini ekrandan sofralara taşıyan İftar Saati’nde; zengin ve fakir arasındaki farkı dengeleyen, kalpteki cimrilik hastalığını önleyen zekât ibadeti anlatılacak. Muhsin Bay’ın sunduğu, Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle eşlik ettiği programda ayrıca; ‘’Kimlere zekât verilir? Zekât malın sigortası mıdır? Takva sahibi olmak ne demektir? İslam, zinaya karşı nasıl önlem almıştır? Borçlu olarak ölen kişinin borcu nasıl ödenir? ‘’gibi merak edilen sorular cevaplanacak.
Aynı zamanda her gün canlı yayında verilen şifrelerle, 2 günde 1 izleyicisine umre hediye eden ‘İftar Saati’nde umre heyecanı bu akşam da sürüyor.
İftar saatinin tatlı telaşı, canlı telefon bağlantıları, ayetler ve hadisler ışığında sohbetlerle dopdolu bir iftar programı Ramazan boyunca her gün canlı yayınla 18:50’de Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment