İftar Saati-22 Haziran 2016 18:50 Logolu-İftar Saati Kanal 7 2016 Full view

İftar Saati-22 Haziran 2016 18:50

İSLAM’DA YETİM HAKKI

Muhsin Bay’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın hoş sohbetiyle katıldığı ‘İftar Saat’inde bugün; İslam’da yetim hakkı ve toplumun yetimlere karşı görevleri üzerine konuşulacak.
Ramazan coşkusunu ekrandan sofralara taşıyan İftar Saati’nde; yetimlere iyi muamele edilmesini, haklarının korunmasını tavsiye eden İslam dinine göre insanların yetimlere karşı sorumlulukları anlatılacak. Bunun yanında kendisi de doğmadan yetim kalan Kutlu Nebi Hz. Muhammed’in yetimlere olan şefkat ve merhametinden söz edilecek. Muhsin Bay’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle eşlik ettiği programda ayrıca; ‘’Derdi olan sahabeye Hz. Muhammed’in tavsiyesi ne oldu? Eşcinsel ilişkiye İslam dinin yorumu nedir? Spor müsabakaları üzerinden bahis oynamak caiz midir? ’’gibi merak edilen sorular cevaplanacak.
Aynı zamanda her gün canlı yayında verilen şifrelerle, 2 günde 1 izleyicisine umre hediye eden ‘İftar Saati’nde umre heyecanı bu akşam da sürüyor.
İftar saatinin tatlı telaşı, canlı telefon bağlantıları, ayetler ve hadisler ışığında sohbetlerle dopdolu bir iftar programı Ramazan boyunca her gün canlı yayınla 18:50’de Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment