İftar Saati-24 Haziran 2015 17:50 Logolu-İftar Saati Kanal 7 (1) Full view

İftar Saati-24 Haziran 2015 17:50

KADER VE KAZA ARASINDAKİ FARKLAR

Ramazan’ın huzur dolu atmosferi, Yrd. Doç. Hikmet Atan’ın sunumu, Necmettin Nursaçan’ın yorumlarıyla ‘İftar Saati’nde ekrana taşınıyor. Programda bu akşam, kaza ve kader kavramları üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek.

İftar sofralarının vazgeçilmez programı İftar Saati rahmet ayının bereketiyle Ramazan boyunca her gün canlı yayınla Kanal 7’de ekrana geliyor. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Hikmet Atan’ın sunumu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumlarıyla katıldığı İftar Saati’nde bu akşam imanın şartlarından olan kadere ve kazaya inanmak hakkında önemli bilgiler verilecek. Kader ve kaza arasındaki farklar, kadere inanmanın faydaları, İslam’da tevekkülün önemi üzerine merak edilenler İftar Saati’nde ekrana taşınacak.

İftar duası, izleyicilerden gelen sorular ve ilahi bölümlerinin yanı sıra Ömer Döngeloğlu’nun Mekke ve Medine’de Hz. Muhammed’in yaşamına dair anlatımlarının bulunduğu kısa görüntüler İftar Saati’nde izleyicilere ulaştırılıyor.

Dualar, ilahiler, canlı telefon bağlantıları, İslam’a yönelik sohbetlerle dopdolu bir iftar programı Kanal 7’de ekrana geliyor.

İftar Saati, Ramazan boyunca her gün canlı yayınla 17.50’de Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment