İftar Saati-26 Haziran 2015 17:50 Logolu-İftar Saati Kanal 7 (1) Full view

İftar Saati-26 Haziran 2015 17:50

KUL HAKKINA GİRMENİN İSLAM’DAKİ HÜKMÜ

Ramazan ayının maneviyatını ekranlara taşıyan İftar Saati‘nde bu akşam İslam’da kul hakkı ve gıybetin gördüğü karşılık üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek. Yrd. Doç. Hikmet Atan’ın sunduğu programda, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan merak edilen soruları yanıtlayacak.

On bir ayın sultanı Ramazan coşkusu her yıl olduğu gibi bu yılda Kanal 7 ekranlarında yaşanıyor. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Hikmet Atan’ın sunumu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumlarıyla katıldığı İftar Saati’nde bu akşam İslam’da kul hakkı ve dedikodu konuları ele alınacak. Affedilmeyecek tek günah olan kul hakkına giren kişilerin ahirette karşılaşacağı olaylar, gıybet etmenin İslam’da gördüğü karşılık hakkında bilinmesi gerekenler canlı yayında izleyiciye aktarılacak.

İftar duası, izleyicilerden gelen sorular ve ilahi bölümlerinin yanı sıra Ömer Döngeloğlu’nun Mekke ve Medine’de Hz. Muhammed’in yaşamına dair anlatımlarının bulunduğu kısa görüntüler İftar Saati’nde izleyicilere ulaştırılıyor.

Dualar, ilahiler, canlı telefon bağlantıları, İslam’a yönelik sohbetlerle dopdolu bir iftar programı Kanal 7’de ekrana geliyor.

İftar Saati, Ramazan boyunca her gün canlı yayınla 17.50’de Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment