İftar Saati-7 Temmuz 2015 17:50 Logolu-İftar Saati Kanal 7 (1) Full view

İftar Saati-7 Temmuz 2015 17:50

DUA ETMENİN ADABI

Ramazan’ın bereketi İftar Saati’nde yaşanıyor. Yrd. Doç. Hikmet Atan’ın sunumu emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumlarıyla ekrana gelen İftar Saati’nde bu akşam Allah ile kulu arasında köprü oluşturan dua hakkında merak edilenlere yer verilecek.

Ramazan ayının maneviyatı her yıl olduğu gibi bu yılda Kanal 7’de ekrana taşınıyor. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Hikmet Atan’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumlarıyla katıldığı İftar Saati’nde bu akşam dua etmenin önemi üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek. İnsanın kendi gücü yetmeyeceği şeyleri Allah’tan dua yoluyla istemesinin incelikleri, dua adabı, dua etmenin insanlar için önemi canlı yayında izleyiciye aktarılacak.

İftar duası, izleyicilerden gelen sorular ve ilahi bölümlerinin yanı sıra Ömer Döngeloğlu’nun Mekke ve Medine’de Hz. Muhammed’in yaşamına dair anlatımlarının bulunduğu kısa görüntüler İftar Saati’nde izleyicilere ulaştırılıyor.

Dualar, ilahiler, canlı telefon bağlantıları, İslam’a yönelik sohbetlerle dopdolu bir iftar programı Kanal 7’de ekrana geliyor.

İftar Saati, Ramazan boyunca her gün canlı yayınla 17.50’de Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment