İftar Saati-8 Haziran 2016 17:45 Logolu-İftar Saati Kanal 7 2016 Full view

İftar Saati-8 Haziran 2016 17:45

ORUCUN SABRI VE BEREKETİ İFTAR SAATİ’NDE KONUŞULACAK
İFTAR SAATİ’NİN KONUĞU: NAM-I DİĞER GÖLGE TALHA BORA ÖGE
Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetiyle ekrana gelen ‘İftar Saati’nde Ramazan’ın nimetleri ve bereketi anlatılacak. Programın bu bölümünde; orucun nefsi temizleyen özelliklerinden ve sabrından söz edilecek. Programın bugünkü konuğu ise Radyo 7 programcısı Talha Bora Öge olacak.
Ramazan ayının tüm güzelliklerinin ekranlara taşıyan İftar Saati’nde bugün Ramazan’ın nimetleri ve bereketi konuşulacak. Muhsin Bay’ın sunumu, Necmettin Nursaçan’ın doyumsuz sohbetiyle ekrana gelen programda, Ramazan ayının bereketli olması için yapılması gerekenler ve bu ayın nimetlerinden ayetler ve hadisler ışığında bahsedilecek. Programın bugünkü canlı yayın konuğu ise Radyo 7’de program yapan Nam-ı Diğer Gölge Talha Bora Öge olacak. Öge’nin sesinden naatlar ve şiirler İftar Saati’nde.
Ayrıca İftar Saati’nde Umre’ye gitmek isteyen izleyenler bilgilendirilirken, günün Umre talihlileri de belirlenecek.
Orucun neşesinin ve iftarın coşkusunun sokak sokak yansıtıldığı İftar Saati’nde; radyo programcısı Mehmet Ercan’ın halka uzatacağı mikrofonla, her gün başka bir İstanbul semtinde Ramazan’ın nabzı tutuluyor. Sokak röportajına katılanlar, canlı yayına bağlanarak merak ettikleri soruları Necmettin Nursaçan’a soruyorlar. Mehmet Zahid Kotku’nun, kalplerin pasını silen duaları ve El Halil kentinde yer alan mübarek peygamber kabirlerinin başından Ramazan özel duaları İftar Saati’nde…
İftar saatinin tatlı telaşı, dualar, ilahiler, canlı telefon bağlantıları, ayetler ve hadisler ışığında sohbetlerle dopdolu bir iftar programı Ramazan boyunca her gün canlı yayınla 17:45’de Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment