İftar Saati-9 Haziran 2016 17:45 Logolu-İftar Saati Kanal 7 2016 Full view

İftar Saati-9 Haziran 2016 17:45

RAMAZAN AYI NASIL İDRAK EDİLMELİ?
Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın gönüllere huzur veren sohbetiyle ekrana gelen ‘İftar Saati’nde bu akşam Ramazan ayında oruç tutmanın faziletleri ve bu ayın nasıl idrak edilmesi gerektiği anlatılıyor.
Ramazan ayının tüm güzelliklerini ekranlara taşıyan programda Necmettin Nursaçan, Kur’an’dan ayetler ve sahabe efendilerimizin örnek yaşamlarından hadisler ile manevi iklimimizi zenginleştiren Ramazan ayında tutulan orucun faziletlerini anlatıyor. “Müslümanlar hangi amelleri işlerse bu ayı doğru bir şekilde değerlendirmiş olur? Hz. Muhammed Miraca yükseldiğinde diğer Peygamberlere nerede namaz kıldırdı? Peygamber kuyusu ve Ruhlar Mağarası nerede?” sorularının yanıt bulacağı programda iftar duasını ise Kubbet üs Sahra İmamı yapacak.
Verdiği şifreler ile her 2 günde 1 izleyicisini Umre’ye gönderen İftar Saati’nde bu akşam da bu mübarek yolculuğa çıkmaya hak kazanacak bir kişi daha belirlenecek.
Orucun neşesinin ve iftarın coşkusunun sokak sokak yansıtıldığı İftar Saati’nde; radyo programcısı Mehmet Ercan’ın halka uzatacağı mikrofonla, her gün başka bir İstanbul semtinde Ramazan’ın nabzı tutuluyor. Sokak röportajına katılanlar, canlı yayına bağlanarak merak ettikleri soruları Necmettin Nursaçan’a soruyorlar. Mehmet Zahid Kotku’nun, kalplerin pasını silen duaları ve El Halil kentinde yer alan mübarek peygamber kabirlerinin başından Ramazan özel duaları İftar Saati’nde…
İftar saatinin tatlı telaşı, dualar, ilahiler, canlı telefon bağlantıları, ayetler ve hadisler ışığında sohbetlerle dopdolu bir iftar programı Ramazan boyunca her gün canlı yayınla 17:45’de Kanal 7 ekranlarında.


Leave a comment