Kedili Kütüphane-8 Kasım 2015 12:20 Logolu-Kedili Kütüphane 8 Kasım 2015 (1) Full view

Kedili Kütüphane-8 Kasım 2015 12:20

Kedili Kütüphane’nin bu haftaki konuğu son dönem Türk düşünce tarihinin önemli isimlerinden bilim tarihçisi Prof Dr İhsan Fazlıoğlu…

Kedili Kütüphane kitapların ve edebiyatın sayfaları arasındaki yolculuğuna devam ediyor. Yayınlandığı ilk günden beri ekranların en sevilen kültür sanat programı olan Kedili Kütüphane’nin bu haftaki konuğu son dönem Türk düşünce tarihinin önemli isimlerinden bilim tarihçisi Prof Dr İhsan Fazlıoğlu.

Yazdığı kitaplar, yaptığı çalışmalar ve ufuk açıcı fikirleriyle dikkatleri üzerine çeken Fazlıoğlu “Kendini Aramak ve Kendini Bulmak” üzerine önemli açıklamalar yapıyor. Modern dünyadaki insanın anlam arayışına dair çarpıcı tespitlerde bulunuyor.

Kalem bölümünde klasik eserlerin en önemlilerinden birisi olan Seyyid Şerif Cürcani’ye ait Şerhül Mevakıf ayrıntılı bir şekilde tanıtılıyor. Yayınlandığı ilk günden beri her dönemde okurların ilgisini çeken ve hiç eskimeyen eserler Kedili Kütüphane’de izleyiciye tanıtılıyor. Ayrıca izleyicilerin yeni çıkan kitaplardan mürekkebi kurumadan haberdar olması sağlanıyor.

Hatırat bölümünde kitap ve ilim yolunda ömür tüketen örnek insanların hayatından kesitler sunuluyor. Bu hafta Süheyl Ünver Hocadan ilmin ve çalışmanın önemine dair bir hatırat aktarılıyor.

Medeniyetin tanıkları olan kitapların arasında yolculuğuna devam eden Kedili Kütüphane Esma Saeb Efendi’nin sunumuyla 8 Kasım Pazar 12.20’de TRT Haber ekranlarında.


Leave a comment