Kendi Düşen Ağlamaz-12 Ocak 2017 22:05 Logolu-Kendi Düşen Ağlamaz (1) Full view

Kendi Düşen Ağlamaz-12 Ocak 2017 22:05

Ünlü sunucu Ertem Şener’in sunduğu, TRT 1 ekranının sevilen bilgi yarışması ‘Kendi Düşen Ağlamaz’’ 12 Ocak Perşembe ve 13 Ocak Cuma akşamı yeni bölümleriyle TRT 1’de ekrana gelecek.

Yeni konsepti ile iki grubun yarıştığı ‘Kendi Düşen Ağlamaz’da yarışmacılar, 2 milyon liralık büyük ödül için yarışacak. Yarışmacıların tek yapması gereken yarışma başında kendilerine verilen birer milyonu 7 soru boyunca korumak olacak.

Yarışmacısını ıslatıp bilgisini yeşerten yarışma
‘Kendi Düşen Ağlamaz’da her grup, 4 şıklı sorulara ortaklaşa cevap veriyor. Yarışmacılar her soru için kendilerine tanınan bir dakikalık süre içinde cevaba karar verip, kucaklarında paralarla, cevabı temsil eden kapakların üzerine dağılıyorlar. Cevaptan eminlerse, tek bir şıkkın üzerine 3 yarışmacı geçebildiği gibi, cevaptan emin değillerse, istedikleri kadar parayı kucaklayıp, 3 şıkka dağılabiliyorlar. Süre dolup, yanlış şıkların kapakları tek tek açılmaya başladığında, yanlış şıkkın üzerinde bekleyen yarışmacılar kucaklarındaki paralarla birlikte suya düşüyorlar. Doğru cevabın üzerinde bekleyen bir yarışmacı dahi kalsa, kucağında taşıdığı para miktarı ile takımı yarışmaya devam ediyor.

Elenen grubun parası, diğer gruba geçecek
Yarışmanın yeni formatında gruplar, 5 soru boyunca birlikte yarışacaklar. Yarışmanın 5. sorusunun sonuna gelindiğinde kasasında daha fazla para olan grup, yarı final ve final sorularında yarışacak. Elenen takımın kasasında kalan para ise, kazanan gruba devrolacak.

Ünlü sunucu Ertem Şener’in sunduğu bilgi yarışması ‘Kendi Düşen Ağlamaz’, 12 Ocak Perşembe akşamı 22.05’te, 13 Ocak Cuma akşamı saat 23.30’da yeni bölümleriyle TRT 1’de ekrana gelecek.


Leave a comment