Lezzet Yolculuğu-1 Ekim 2016 13:00 logolu-turgay-basyayla-ile-lezzet-yolculugu-1-ekim-2016-1 Full view

Lezzet Yolculuğu-1 Ekim 2016 13:00

TURGAY BAŞYAYLA, ORDU LEZZETLERİNE YOLCULUK YAPIYOR!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.
“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı Ordu oluyor. yöreye özgü lezzetlerden kazanda keşkek, kazanda incir reçeli, hamsi içli tava,ısırgan çorbası, pezik boranisi, sakarca mıhlaması ve mısır ekmeğinin yapımını gösterdi. Ulugöl’e gidip göl kenarında gürcü fasulyesi, gürcü tavuğu ve mısır unlu burma tatlısının yapımını gösterdiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!
“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 1 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment