Lezzet Yolculuğu-1 Kasım 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu (1) Full view

Lezzet Yolculuğu-1 Kasım 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; İzmir oluyor. Tire’ye bağlı Dereli Köyü’nde köy halkı ile birlikte yöreye özgü “Höşmerim”, “Tire Köfte”, “Kalburabastı” ve “Keşkek”in, Sığacık’ta tekne turu ardından “Balık Çorbası”, “Adabey Buğulama” ve “Dülger Balık Kavurma”nın, İzmir çarşılarını dolaştıktan sonra “Kuzu Dolma” ve “Avcı Böreği”nin yapımını gösterdiği ve yöreye özgü efeler gösterisinin sergilendiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 1 Kasım Pazar günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment