Lezzet Yolculuğu-10 Ekim 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu 10 Ekim 2015 Malatya (4) Full view

Lezzet Yolculuğu-10 Ekim 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Malatya oluyor. Turgay Başyayla, Malatya’nın çarşılarını dolaşıp, yöreye özgü “Kadayıf”, “Kayısılı Kebap” ve “Kayısılı Badem Pilavı”nın yapımını gösteriyor. Arapgir’e gidip, yöreye özgü müzikler eşliğinde “Yöresel Boş Dolma”, “Akıtma Bıcığı” ve “Arapgir Sucuğu”nun yapımını gösteriyor. Malatya’ya özgü yöresel halk oyunları ekibinin gösterisini sergilediği ve yöresel yemeklerden “Analı Kızlı”, “Kiraz Yaprağından Ekşili Köfte”, “Tereyağında Kayısı Tatlısı”nın yapımını gösterdiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 10 Ekim Cumartesi günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment