Lezzet Yolculuğu-11 Ekim 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu (6) Full view

Lezzet Yolculuğu-11 Ekim 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Malatya oluyor. Turgay Başyayla yöreye özgü “Zırh Kebabı”nın yapımını gösteriyor. Akçadağ’da at çiftliğine gidip, “Kağıt Kebabı”, “Gerele Kebabı”, “Patlıcanlı Tava” ve “Kayısı Çekirdekli Mısır Unlu Kurabiye”nin yapımını gösteriyor. Doğanşehir Sürgü Beldesi’ne gidip yöreye özgü “Balık” yapımını gösteriyor. Yazıhan’ın Fethiye Köyü’ne gidip, köy hanımları ile birlikte “Dolma Köfte”, ”Kuzu Dolma”, “Kayısı Hoşafı” ve “Haşur Tatlısı”nın yapımını gösterdiği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 11 Ekim Pazar günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment