Lezzet Yolculuğu-12 Eylül 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu (6) Full view

Lezzet Yolculuğu-12 Eylül 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu”nun ilk durağı; Gaziantep oluyor. Turgay Başyayla, Gaziantep’in çarşılarını dolaşıp tanıtıyor. Gaziantep’in yöresel yemeklerinden analı-kızlı köfte, şiveydiz ve sütlü zerdenin yapımını gösteriyor. Gaziantep’e özgü ikindi sazını dinletip, kahve içiyor. Antep’e özgü baklavanın, beyran çorbasının, soğan ve patlıcan kebabının yapımını gösteriyor. Gaziantep’in sıcacık samimi insanlarıyla sohbet edilip, yörenin halk oyunları ekibinin gösterisini sergilediği yöreye özgü lahmacun, ekşili köfte ve yuvalamanın yapıldığı Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu”, 12 Eylül Cumartesi günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de başlıyor!


Leave a comment