Lezzet Yolculuğu-12 Kasım 2016 13:00 logolu-turgay-basyayla-ile-lezzet-yolculugu-12-kasim-2016-4 Full view

Lezzet Yolculuğu-12 Kasım 2016 13:00

TURGAY BAŞYAYLA BURSA’DA!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.
“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun durağı Bursa’da İnegöl’e bağlı Kulaca Köyü oluyor. Turgay Başyayla yöreye özgü lezzetlerden yumurta dolması, mıncık, ciğer sarma, nişasta helvası, kazanda etli bulgur pilavı, nohutlu mantı, sac üzerinde sibit ve gözleme yapımını gösteriyor. İnegöl’e gidip yöreye özgü köfte yapımını gösteriyor. Bursa’nın çarşılarını dolaştığı, el sanatlarının yapımını gösterdiği, halk oyunları ekibi gösterisini sergilediği Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!
“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 12 Kasım Cumartesi günü saat 13.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment