Lezzet Yolculuğu-13 Eylül 2015 14:00 Logolu-Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu Gaziantep (2) Full view

Lezzet Yolculuğu-13 Eylül 2015 14:00

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

“Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu”nun durağı; Gaziantep oluyor. Turgay Başyayla Gaziantep’te yöreye özgü katmerin ve kahke’nin yapımını gösteriyor. Gaziantep’in güzel köylerinden Cerityeniyapan köyünde davul zurna ile karşılanıyor. Köy hanımlarıyla birlikte yöreye özgü alacalı çorba, maltıkalı köftenin yapımını gösteriyor. Köyde keçi sağıp kış hazırlıkları yapıyor. Gaziantep’in yöresel müzik ekibi ile birlikte yöreye özgü türküler söyleyip, içli köftenin yapımı gösteriyor. Gaziantep yöresine özgü küşleme, simit kebabı ve alinazik kebabının yapımının da gösterildiği Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

“Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu”, 13 Eylül Pazar günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!


Leave a comment